Poštovani, poslednjih 7 dana imam bolove u donjem stomaku (jače sa lijeve strane u predjelu jajnika) . Bila sam kod ginekologa i radio mi je samo uz, pa sam dobila terapiju amoksiklav 875mg+125mg i ujedno da koristim i polygynax vaginalete. Odmah to veče sam počela sa vaginaletama, a ujutru sam uključila i amoksliklav. Međutim, kada popijem amoksliklav, pa posle pola sata postanem jako jako pospana, i spopadne me zijevanje. Da napomenem da sam i prije koristila te vaginalete, a i pila amoksiklav (nikad zajedno) i nisam imala ovih problema. Da li je to zbog kombinacije antibiotika ili je nešto drugo u pitanju? Vaginalete sam stavila samo prvo veče, sinoć nisam, a zvala sam dr i on mi je rekao da nastavim i danas pa ako bude ista situacija da će mi promjeniti terapiju. Popila sam amoksiklav i jutros, ali ne smijem da stavim vaginaletu jer se plasim neke neželjene reakcije. Šta da radim?

    Odgovoreno: 31. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Kombinacija amoksiklav i polygynax dobra kombinacija i ne bi trebalo daizazovu takave smetnje, nastavite dalje sa terapijom, ako budu iste smetnje javite se vasem ginekologu da vam promeni terapiju.