Dobar dan. Ja bih zelela da postavim nekoliko pitanja vezana za trudnocu. Trenutno sam u inostranstvu (u norveskoj) pa ne mogu licno da se savetujem sa ginekologom. Naime, trenutno sam u 10oj nedelji trudnoce. Ja se za srbiju vracam u julu i tada cu biti u 18oj nedelji. Ovde su procedure takve da se dabl test ne radi uopste a prvi uz tek izmedju 17-19 nedelje. Da li bih ja mogla tada (kada dodjem kuci) da uradim dabl ili tripl test (posto inace znam da se radi u tacno odredjenim nedeljama) ? Koliko je to neophodno za jednu potpuno zdravu osobu koja, ni sa jedne strane nije imala u familiji problema sa hromozomskim anomalijama? A drugo pitanje bi bilo malo manje ozbiljno. Za 2, 5nedelje idem na more pa se pitam da li bih ako se osecam dobro mogla ici u akva park (ne naravno na neke strme tobogane) , ali nesto lagano i manje ''vratolomski''. Hvala u napred.

    Odgovoreno: 31. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Kad dodjete u srbiji mozte da uradite kompletan ginekoloski pregled pa ce vam vas ginekolog proceniti da li treba da uradite triple tst, ako nemate smetnje ni kontrakcije mozete da se kupate lagano.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com