Pozzz. . . Da li bi neko mogao da mi objasni sta su gram koke. Radila sam vaginalni bris da proverim grupu sekreta jer mi je pre mesec dana bila treca pa sam popila 6 tableta poliginaxa i evo sada rezultata: direktni preparat: epitelne ćelije, laktobacili, gram + koke, leukociti u umerenom broju. Ii grupa vaginalnog sekreta

    Odgovoreno: 31. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Bakterije su jednoćelijski organizmi prokariotske građe koji se uočavaju elektronskim mikroskopom. Najstariji su (smatra se da su nastali pre oko 3, 4 milijarde godina) i najbrojniji organizmi na našoj planeti. Prisutni su u svim vrstama staništa, uključujući tu i ljudski organizam.
      uprkos njihove velike brojnosti i prisutnosti u svim staništima bakterije, zbog svoje male veličine, su poslednji živi organizmi otkriveni od strane čoveka. Praktično su gotovo bile nepoznate sve do 20. Veka kada su luj paster i robert koh potvrdili ulogu bakterija u varenju hrane i mnogim bolestima ljudi i životinja.