Poštovani, nakon urađene biopsije pvu moja dijagnoza je bila cin 1, l-sil. Posle toga mi je urađena loop ekscizija pvu i dobijeni rezultati patohistološke analize sa dijagnozom cin 2, h-sil. Šta to znači, odnosno zbog čega su rezultati nakon urađene loop ekscizije lošiji od rezultata dobijenih biopsijom? Šta biste vi savetovali kao terapiju koja bi vodila do potpunog izlečenja? Objašnjeno mi je da ovakav patohistološki nalaz kojim je navedeno i to da postoji prisustvo velikog broja koilocita u tkivu koje je analizirano, znači da je displazija prouzrokovana infekcijom hpv virusom. Nemam dece, a da li nakon izlečenja mogu nastupiti posledice koje bi imale nepovoljan uticaj na začeće i održavanje trudnoće? Veoma sam zabrinuta i molim za pomoć.

    Odgovoreno: 30. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija &
      hsil – high-grade (visokog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija

      su posledica dugo trajne ne izlecena upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, moguce da posle biopsije niste bili dovoljno pokriveni antibiotskom terapijom, ako na pap test nije dokazano da imate hpv, ne bi trebalo da ga imate. Razlicite su prakse u nacinu lecenja upale grlica materice.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      i posetite nasa sajt:
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras