1. RH negativna trudnica

    Pitanje broj: #128311

    Postovani trudnica sam i ovo mi je druga trudnoca. Prva trudnoća je završena namernim prekidom zbog epilepsije i tadasnje terapije. Ja sam RH negativna, a moj suprug je RH pozitivan. Nisam primila rogam posle prve trudnoće i ne znam RH status prethodnog partnera. Moze li to da se odrazi na plod i da li treba da primim rogam u 28. Nedelji? Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 05. 2014.

Komentari na pitanje: #128311

    • Jovana Zoranovic 29. 09. 2023.

      Dobar dan, imam jedno pitanje. Ja sam RH negativna, a moj suprug RH pozitivna. U prvoj trudnoći je sve bilo u redu, posle porođaja sam primila Rogan, pre godinu dana sam imala spontani pobačaj u sedmoj nedelji i primila sam Rogan, ali ne odmah kada je počelo krvarenje, nego dva dana posle ploda koji izašao odlaskom u toalet. Da li postoji sada rizik ako ostanem trudna? I koje mere treba preduzeti?