Postovani, vec oko godinu dana povremeno imam probleme sa kandidom (vagina, ne usta) . U zadnje vreme sam bolesljiva pa sam u prethodnih par meseci cesce koristila vaginalete (koristim polygynax) . Koristila sam ih zadnja tri puta sa pauzama od tri meseca, pa sad nazalost samo mesec dana. Trenutno ih koristim, i do sad sam 6 stavila (veceras 7) , i ima napretka u smislu da me vise ne svrbi i koza nije upaljena, ali i dalje imam jak beli iscedak. Da li je to normalno (pa ce proci kad zavrsim sa 12 vaginaleta) , ili to nazalost znaci da mi je kandida postala otporna na vaginalete? Trenutno ne mogu kod lekara jer prebacujem karton, pa molim hitan odgovor. Hvala puno unapred!

    Odgovoreno: 26. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Zavrsite svih 12 tableta a ako i dalje budete imali problema onda uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .