Postovani doktore, 20. Marta mi je na redovnom godisnjem pregledu ustanovljen ascus. Ponovili smo papa test 12. Maja, i rezultat je opet isti. Doktorka nece nista da mi objasnjava, samo kaze da moram na kliniku, a ja sam mnogo uplasena: (. Informisem se po internetu, ali tek sad sam sludjena. Napominjem da idem redovno na preglede i da mi je papa test do sada uvek bio uredan (imam 37 godina) . Da bude jos komplikovanije, ja idem na more za dva dana, a to me jos vise izjeda, jer u naredne dve nedelje necu moci na kliniku (doktorka kaze da idem slobodno, nije nista hitno) . Molim vas najlepse da mi kazete da li ima rzloga za brigu i da li ove dve nedelje mogu da pogorsaju nesto. Hvala unapred, katarina

    Odgovoreno: 26. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, to je posledica dugotrajne ne izlecene upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, mozete da idete 2 nedelje na more.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras