Za doktora milana stefanovića. Čitala sam vaše odgovore u vezi candide. Problem candide imam godinu dana. Posle upotrebe vaginaleta poligyneks, macmiror complex to se samo zaleči pa se posle dva meseca opet javi. Za ph vrednost koristila sam gynophilus aisto tako koristila sam canesten kremu i aplikatore. Pošto je sve to davalo kratkotrajno izlečenje uyela sam da pijem diflucan. Popila sam januara i februara po jednu kapsulu i to mi je dalo najveći efekat. Sve do maja meseca kada se ponovo pojavila i ponovo sam uzela macmiror vaginalete i diflucan kapsulu 20 maja. Počela sam sa candida dijetom i želim ozbiljno da rešim ovaj problem. Htela bih da počnem sa produženom terapijom diflucana ali ne znam kako se ona primenjuje. Od diflucana mi je najbolje i ima najduže dejstvo. Nemam nikakavo drugo oboljenje secer u krvi mi je normalan. U prošlosti sam dosta pila antibiotike ali me je često i grlo bolelo zimi.

    Odgovoreno: 22. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Nisam dr. Milana stefanovic, ja sam dr. Rami aburas, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , sto se tice diflucan caps normalna doza je 1 kapslula dnevno, ali vam savetujem da se konsultujete sa vasem ginekologu.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com