Postovani, naime nemam policisticne jajnike, imam redovnu menstruaciju, i moj ginekolog kaze da je sve u redu. Medjutim, endokrinolog kaze da zbog malo pojacane maljavosti bi trebalo da se posavetujem sa ginekologom i da uradim polne hormone, pa me interesuje da mi kazete koje trebam da uradim samoinicijativno cu ja to, da se ne bih brinula previse? Ultrazvucni pregledi su mi uvek bili regularni, bez cista itd. Radila sam zbog strume koju imam ft4, i tsh koji su mi u redu kao i kalcitonin. Jos imam anti tpo i anti tg, ali oni sada nisu tema, vec cisto da spomenem. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 21. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam ciosticni jajnici, proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin & testosteron samo 14 dan ciklusa)