Poslednju menstruaciju sam imala 14. 03. 2014. Bila sam anemicna i neko vreme uzimala gvozdje. Za to vreme menstruacije su mi bile redovne. Kako sam prestala da uzimam gvozdje, evo vec 2 meseca nisam dobila. Uradila sam 2 testa na trudnocu, jedan 9. 5. Drugi 16. 5, oba su bila negativna. I pre ovoga sam imala neredovne menstruacije. Nemam mucnine, vrtoglavice i povracanja. Da li sam trudna ili je moguce da je gvozdje nekako uticalo na moj organizam? Inace, radila sam i analize hormona i svi su mi u redu, sem progesterona koji je bio malo nizak, ali taj mesec sam dobila na vreme.

    Odgovoreno: 21. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Niste trudni, uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, javite se vasem ginekologu da vam proveri hormonski status, i da vam prepise adekvatnu terapiju sto je vam nizak progesteron, inace nizak progesteron verovatno je razlog za vas hormonski poremecaj i izostank menstruacije.