Pozdrav, vec duže vrijeme imam problem sa menstruacijom. Imam 23 godine. Prošle godine sam ostala bez nje. Išla sam cesto na preglede i napravila cijelu obradu. Atrofiraju mi jajnici i maternica. Neznato su mi male vrijednosti estrogena. Doktorica i je prepisala femoston na 6 mjeseci i rekla da cu na prijelazu sa jedne kutije na drugu imati oskudne menstruacije. Ali ja sam vec na 4. -toj kutijii još ništa od krvarenja. Dali da cekam dok ne prođe svih 6 mjeseci ili da joj se javim. Ne znam jeli normalno da je nikako nemam a vec ih toliko pijem. Hoću li prestati ih piti? Vidim da mi je isto sa njima i bez ili mi je potrebna druga terapija. Samo želim napokon dobiti menstruaciju jer vise od godine dana je nemam a i želim imati djece jednog dana.

    Odgovoreno: 19. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Niste smeli da pocnete novu kutiju femoston dok ne dobijete krvarenje, savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vas pregleda i da vam izazivo menstruacija, zatim da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) da biste dobili adekvatnu terapiju.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #128065

    • Poštovani, imam 52 godine, zadnju menstruaciju sam dobila 26.10. U 12 mjesecu mi je doktorica dala piti Proveru nakon koje sam dobila menstruaciju. Nakon toga idem na kontrolu gdje mi doktorica daje ponovno da pojem Famoston 1 mg/ 10 mg. Napravila sam kontrolu hormona, evo u prilogu(LH 50.3, FSH 55.2,Prolaktin 404,estradiol 18.4.Progesteron 0.399.TSH 2.430.). Nisam još počela piti pa me zanima da li nakon ovog lijeka mogu dobiti menstruaciju. Hvala.