Postovani doktore, za par dana ulazim u 9-om mesecu trudnoce juce sam bila na koznom jer su mi se pojavile neke bubuljice u predelu iznad butina, tacnije na guzi. Lekar mi je konstantovao da je to molluscum contagiosum i dao terapiju da dolazim 2 puta nedeljno da mi prskaju tecnim azotom te bradavice pa vas molim da mi date neke odgovore da li ce te bradavice uticati na bebu i da li cu morati carskim rezom da se porodim. Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Molluscum contagiosum je benigna kožna infekcija (uzrokuje je istoimeni virus) , koja se manifestuje pojavom jedne ili više nabreklina (papula, koje nalikuju na bisere) na koži.

      molluscum contagiosum je obično samo-ograničavajućeg karaktera, tako da lečenje nije uvek neophodno. Ipak, pojedine papule se mogu skinuti struganjem ili smrzavanjem ili tecnim azotom, i nece uticati na bebu.