Pre tri meseca uradjeni su mi brisevi posto sam pre toga imala neprijatne mirise i otisla sam kod ginekologa. Pronadjena mi je ureaplazma. Doktorka mi je prepisala 6 vaginaleta, lactogyn i jos jedan lek. Rekla mi je da kada zavrsim sa terapijom da dodjem i da ponovo uradim briseve, da ponesem 3epruvete. Nisam imala novaca i nisam mogla da odem odmah. Trebala sam da dobijem 12 aprila i ja jos uvek nisam dobila, kasni mi vec mesec i 4dana. Uradila sam vec dva testa na trudnocu i oba su bila negativna. Posto sam sakupila novac danas sam isla kod ginekologa i zakazano mi je za 23maj. Zanima me koliko je ureaplazma opasna, koliko treba vremena da se izlecim i da li moze da utice na zacece? Da li ona utice na toliko dug izostanak menstruacije? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Ureaplazma infekcija kao svaka infekcija koja treba da se leci adekvatno da ne bi doslo do komplikacije poput steriliteta i upale organa male karlice, ureaplazma nema veze sa menstruacijom.