Postovani, imam 32 godine, rodila sam jednom prije tri godine i prije godinu ipol sam imala missed ab. Zadnji papa rađen prije godinu, uredan. Inače imam redovnu menstruaciju i bez velikih bolova, ciklus mi traje 24-27 dana. 24. 4. 2014. Dobila sam menstruaciju 15. Dan ciklusa. Bila je veoma oskudna i trajala tako sedam dana, da bi sedmi dan (1. 5.) naglo pocelo veoma obilno krvarenje sa ugrušcima koje je trajalo par sati (bez bolova) . Nakon par sati krvarenje se stabiliziralo i trajalo jos 4 dana (sveukupno 11-12 dana) (da napomenem, ista stvar desila mi se i 2006. Godine, i lezala sam u bolnici da bi mi uradili sve pretrage i da utvrde da nije spontani. Dijagnoza je bila da je vjerovatno jaca upala uzrokovala to krvarenje. Poslije toga mi se to nikada nije ponovilo do sada.) danas 15. 5. Sam ponovo dobila (22. Dan ciklusa ako racunam od 24. Aprila) moja pitanja su: sta moze biti uzrok za ta desavanja tj. To da sam dobila 15. Dan ciklusa i da mi je menstruacija trajala 12 dana, te da li je u redu to sto sam sada opet dobila ili bi menstruacija trebala kasnije da se pojavi s obzirom da je bila produzena? Da li je u pitanju nesto opasno ili je to normalna pojava s vremena na vrijeme (s obzirom da sam od 2006. Imala redovne menstruacije bez ikakvih remecenja ciklusa) hvala

    Odgovoreno: 17. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com