Postovani, imam 28godina. Menstruacije srednje obilne i srednje bolne, vrlo tacne na 28 dana. Imam dve povece ciste po 30mmx28mm i jednu slicnih razmera, kao i miom te velicine, i endometriozu od 10mm. Nijedan ginekolog dosad nije nalozio da se to leci. Planiram trudnocu uskoro. Da li treba prvo potpuno te ciste i ostalo da se leci, ili to ne smeta za pokusaj ostajanja u drugom stanju, kao i u samoj trudnoci? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 17. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu terapiju.