Postovani, molim vas za tumacenje, poslednja menstruacija05. 05. 2014. Ciklusi na 28 dana, veoma oskudni i kratki oko dva dana. Imam 42godine, dve neudpesne aih, jedan neuspesan pokusaj ivf, duga sema stimulacije, dobijene 4 folikula, dve embriona vracena, prosle godine. Planira se jos jedna vto. Partnerov nalaz je normospermia. Pre toga radjen hsg uredan nalaz. Hormonski nalazi od 24. 10. 2014. U granicama prolaktin blago povisen na 15, terapija bromoktiptin jednu tab. Uvece. Amh poslednji nalaz 0. 6, fsh 5. 2iu/l, lh 3. 6iu/l, estradiol 57 pg/ml, progesteron 6. 9nmol/l, testosteron 0, 9nmol/l, na levom jajniku endometricnu cistu od 2009 godine promera 35mm. Danas obila nalaze histeroskopije idem+polipys endometrii. Na poislwdnjem uz na prijemu 04. 04. 2014. Kaze uterus rvf zadebljalog endometrijuma 14mm nehomogenog izgleda, u prednjem zidu manji miom promera 10mm, d. O. Smanjenig volumena, lo endometriom od 35mm. Histeroskopski nalaz. Cervikalni kanal b. O. . Kavum materice uredne velicine i oblika. Na prednjem zidu kavuma dva polipa, oba promera oko 4mm uklonjeni bipolarnom strujom i poslati na hp analizu. Oba ostijuma se jasno vizualizuju. Intervencija protekla uredno. Molim vas za tumacenje, da li je miom vidjen na uz ustvari ova dva odstranjena polipa danas, i kako da se tumaci zadebljao endometrijum na uz, to je bila faza neposredno pre ciklusa. Molimo vas i za i predlog za jos neke nalaze i analize pre novog pokusaja vto s postivanjem radoslava grujic

    Odgovoreno: 14. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Uradite test za trudnocu za svaki slucaj, inace polypi su posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron, prolactin 7, 14, 21 dan ciklusa.