Poštovani, rodila sam prije 6 mjeseci i još uvijek dojim. Prvu mjesečnicu poslije poroda dobila sam 14. 2. , zatim 19. 3. I od tada više ništa, osim malo sukrvice dva puta. Povremeno osjećam lagane grčeve kao pred mjesečnicu, bole me leđa, često moram mokriti, a na dodir se desni jajnik čini veći od lijevog. Napravila sam 2 testa za trudnoću i oba su bila negativna. Dali je moguće da se radi o cisti na jajniku? Ima li potrebe opet napraviti test? Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 14. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Ako je test za trudnocu negativan, onda niste trudni, uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .