Postovani, koliko vremena posle prestanka koriscenja pilula za kontracepciju se tolerise kasnjenje menstrualnog ciklusa? Naime, posle poslednje mestruacije izazvane jos uvek koriscenjem pilula (inace sam ih pila 6 godina bez pauza) , prvu sam dobila nakon 40 dana, bila je znatno slabijeg intenziteta. Nakon toga proslo je tacno dva meseca i u tom periodu javilo se samo blago probojno krvarenje dok je mestruacija izostala. Da li bi vec trebalo da se javim lekaru? Hvala!

    Odgovoreno: 13. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Ne uredni menstrualnei ciklusi su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, medjum koriscenja oralne kontracepcije ni pokazale efikasnot, zato vam savetujem da proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu hormonski terapiju sem kontraceptivnih pilula.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com