Postovani, imam 43 godine, prvu menstruaciju sam dobila sa deset. Gojazna sam, policisticnih jajnika, pojacane maljavosti. Imam jedan porodjaj, bez pobacaja i abortusa. Menstrualni ciklus mi nikada nije bio redovan, pre godinu dana sam imala odliv koji je trajao preko 20 dana, i zaustavljen je injekcijama. Papa je bila ii grupa, vs iii. Doktorka je na ultrazvuku (vaginalnom) utvrdila da je sve u redu, tj. Da nemam priraslica, cisti, mioma. . . Krvarenje je prepisala predmenopauzi, i ja sam bila smirena, donekle. U porodici nemam malignih bolesti. Od januara ove godine ciklus je postao abnormalan-prvo pocne braonkasto krvarenje koje traje par dana. Zatim se javi cista krv, bez jakih bolova, i ne jako obilno. To traje jos 4-5 danaa, zatim jos par dana braonkasto, a onda opet cista krv, koja je prisutna jos dan-dva. Sadasnju menstruaciju sam dobila 27. 04. U obliku sluzave crvene linije na vesu. Braonkasto i oskudno je bilo do 28. 04. I onda je pocelo krvarenje, uz jake grceve levog jajnika (napominjem da sam pre toga prehladila, jako) . Krvarenje je trajalo do 03. 05. A onda je opet par dana bilo braonkasto, pa onda crveno uz ugruske. Sinoc je prestalo, a ja sam malo pre, prokrvarila opet, bez bolova. Napominjem da se radi o malim kolicinama krvi, ali ima puno ugrusaka. Trenutno nisam u zemlji, i ne mogu da se javim odmah lekaru. Da li imam razloga za brigu, da li je u pitanju menopauza ili nesto mnogo ozbiljnije? Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 11. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da uradite uz pregle posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni, proverite hormonski status, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.