Postovani doktrore, koliko dugo spermatozoidi mogu preziveti na vazduhu i biti sposobni za oplodnju? Naime, pre neki dan sam decka oralno zadovoljavala, ispljunula sam spermu u ulozak (neotpakovan) i vratila ga u kesicu sa ostalim, cistim uloscima. Odmah sam krenula kuci i tu kesicu sa cistim i tim jednim prljavim bacila u kontejner, kada sam se okrenula jedna romkinja je uzela tu kesicu ponela sa sobom. Sad sam u panicnom strahu da ona ovim putem ne ostane trudna i moj decko ne dobije dete. Bojim se da ona taj ulozak misleci da je cist ne unese u svoju vaginu ili ako vidi tecnost na ulosku ne unese istu. Bojim se da mu kazem sta sam uradila. Molim vas za pomoc!!!

    Odgovoreno: 09. 05. 2014.
    • Doktore da li moze da se zatrudni ako je sperma ostala na donjem vesu od devojke s kojom sam imao odnos?

    • Dali ako iz kondoma ubrzgam spremu dali mogu stati trudna i koliko za to treba biti ti napunjenih kondoma da bi to uspelo mozeli od tri ili cetri kondoma dali je to dovoljno .

    • Interesuje me kolike su šanse da ostanem trudna uz pomoć ubrizgava ja sperme u špric i onda sama sebi ubrizga u vaginu?

    • Dobro vece svima jedno pitanje imam... Imao sam odnos i svrsio sam u kondom kondom sam uzeo i bacio posle 10tak min sam otisao u wc i kad sam se vratio devojka mi je rekla da je uzela kondom i istresla ga u vaginu i gurnula prstima,zanima me dali je moguce da ostane trudna

    • Dobro vece,postovani doktore ja imam 14 godina i jako sam uplasena. Bila sam sa deckom i sedela sam mu u krilo,ondah je on poceo da vadi da ne kazem sta,razumecete i ,posle je preko odece pokusavao nesto.Zatim stavio prst u moju vag...Bas mi je glupo ali okej.Da li moze pomoc? I sada se osecam cudno povraca mi se ,a nemogu da se ispovracam , sta god da jedem posle svake hrane mi je muka..........?

    • Dobar dan. Imam jedno pitanje. Već dva dana sam dosta uplašena i zbunjena pa mi treba stručno mišljenje. Imam 18 godina i nevina sam. Ali sam sa deckom upražnjavala peting gde smo jedno drugo istovremeno zadovoljavali, a meni su bili plodni dani. Dečko je ejakulirao pored mene gde je malo dodirnuo i moj bok i struk. Mene interesuje da li je nekako moguće da dodje do trudnoće. Pozdrav

    • Za sve uplasene tinejdzerke! Do trudnoce moze doci 1. Kontaktom penisa i vagine (bez obzira da li je doslo do ejakulacije ili nije) 2. Ejakuliranjem po intimnim delovima tela, tj. Na ulazu u vaginu ili slivanjem sperme iz anusa. Ovaj nacin je moguc, ali malo verovatan. 3. Putem prstiju jedino i jedino ako je ejakulat svez. Tj. Ako se prst gurne u vaginu odmah nakon ejakulacije na isti. Sve ostalo su lovacke price! Ne moze se zatrudneti od sperme koja je sa necije ruke presla na drugu ruku a onda umetnuta u vaginu cak i da se ovi transferi desavaju u roku od 5 minuta. Ne moze ni od sperme deponovane na ulosku, pa sve i da taj ulozak odmah umetnete u vaginu (sto ne znam kako bi se desilo) . Nadam se da ce se doktor sloziti sa mnom. Nemamo sexulano obrazovanje u skolama i devojke se plase od nerealnih stvari. Bilo bi lepo napisati jedan tekst o racionalnim i iracionalnim strahovima tinejdzerki. Pozdrav