Posle papa testa koji je bio 3 grupa, uradjena mi je biopsija, nalaz je sledeci: dysplasia epithelii squamosi, gradus leviorus (low grade sil) cervicitis uteri. Metaplasia squamosa epithelli glandularum et dysplasia, gradus leviorus. Zanima me da li je nalaz biopsije dobar ili los? Da li ce biti potrebna samo cesca kontrola ili konizacija?

    Odgovoreno: 08. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti a ne samo kontrolisati, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      mi se bavimo time profesionalno.
      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com