Od oktobra 2013 mi je otkriveno na papa testu grlica materice da imam 3b grupu, hsil. Na pred operativni zahvat su mi otkrili da imam sreptokoke grupe b. Od tad imam razne bakterije kandida, eserlihija i streptokoke b. Pila sam razne lekove, vaginalete uvek je neka bakterija prisutna. Pitanje je: da li se konizacija moze obaviti pored tih bakterija? Ne bih vise da cekam

    Odgovoreno: 06. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, je posledica dugo trajne ne izlecene upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, ne moze da se uradi konizacija dok se ne izleci upala.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com