Postovani dr, pre 2 mess a sam abortirala u 11 nedelja i 2 dana. Uradjena je vacuum aspiracija. Nisam mongo krvarila, trajalo oko 12 dana i posle 35 dana do ab. Sam dobila menstruaciju koja je trajala 2 dana sa izbacivanjem neke kao koze. Posle 10 dana do tada sam opet pocela da krvarim ali samo po neku kap pa stane 1-2 dana pa opet i tako do danas. Bila kod dr rekao mi da dodjem za 2 nedelje ako se i dalje nastavi. Zelim da imam dete zato nisam pristala na antibebi pil, a abortus sam uradila jer sam bila na ad i dobila sam anemiju sa uputom za transfuziju i nisan zelela takvu trudnocu da silim. Sada pripremam i cistim organizam ali se bojim da mozda necu moci da zatrudnim vise. Imam 39 godina i jedan jajovod posto mi je drugi odstranjen, me zivim u srbiji, ovde se kod gin ide samo u trudnoci ili pod sumnjom tumora, sve ostalo se zavrsava kod lekara "koji je za sve"!!!! Moje pitanje je, da li je ovo ok stanje i da li ce mi se hormoni, ovulacija. . . . Regulisati sama od sebe ili mi je potrebna pomoc sintetickih hormona???? Napominjem da su mi menstruacije bile polu redovne ali sam inace skoro celog reproduce. Zivota bila na nekom vidu kontracepcije sa pauzama od 3-4 meseca izmedju!!!

    Odgovoreno: 06. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da idete na kiontrolni pregled, savetujem vam da proverite hormonski status i da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com