Postovani sa 17 god su mi otkriveni policisticni jajnici. Obisla sam par privatnih lekara koji su imali podeljena misljenja. Ali niko od njih nije lecio. Odlucila sam se na kontracepcione pilule iskljucivo zbog tog problema, jer su mnogi rekli da mens. Mogu da se regulisu sa pilula, a isto tako i mnogi tvrde da se sve vrati na "staro" kada se prekine sa uzimanjem pilula. Krenula sam da pijel logest prosli mesec. Zanima me da li ce se uz lecenje mog problema moci imati decu i zanima me razlika izmedju policisticnih i mikrocisticnih jajnika?

    Odgovoreno: 06. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, pod kontraceptivnim pilulama su minimalne sanse da se regulise hormonskog poremecaj, zato vam savetujem da proverite hormonski status da bi ste regulisali menstrualni ciklus.

      mi se bavimo time profesionalno

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com