Postovani, ii sam grupa papa testa i ii vaginalnog sekreta. Nakon davanja brisa (poslednje odnose sam imala 3 meseca pre toga) javio mi se pojacan svrab u prednjem delu vagine oko spoljnh usana i klitorisa. Moj ginekolog mi je odredila terapiju od 14 povidon jod i 6 makrimor vaginaleta uz prethodno ispiranje svake veceri rastvorom tantum rosa. Na pola sam terapije i imam par pitanja: da li smatrate da je terapija adekvatna jer svrab ne posustaje, a vaginaletama tretiram unutrasnjost vagine koja me nimalo ne svrbi? Da li preporucujete neki gel ili slican preparat koji bi mi pomogao oko svraba? Da li za vreme menstruacije treba da se ispiram i koristim vaginalete ili treba da sacekam da prodje? Hvala unapred, pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) , inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, vasa terapija je adekvatna, samo cese se isperite kad imate svrab.

      imate svrab, za vreme menstruacija se ne koriti vaginalete.