Ako muškarac ima trihomonasom, koliko vremena prođe od momenta kad je to dobi (posto nema nikakve simptome) , a preneo je nekoj drugoj osobi? I da li sa tom drugom osobom može da ima mesecima seksualne odnose, a da joj ne prenese trihomonas? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Iako može da preživi u muškom genitalnom traktu, ne može dugo, najviše nekoliko dana ili nedelja, dok u vagini može da bude prisutna i da preživi godinama decenijama. Inkubacioni period je pre nego što se pojave simptomi trihomonijaze, traje od 4-28 dana.