Postovani, u petak sam raadila kolposkopiju gde mi je utvrdjeno sledece: cirkularno oko oue srednje prostrano polje mozaika sch neg/-/, vulva i vagina bo. Uzeti su pa i vs. Na ultrazvucnom nalazu utvrdjeno je dov i lov mikrocisticne teksture, a u projekciji desnog jajovoda kruzna anehogena struktura vel 24mm/susp grav eu. Uradila sam bhcg i nalaz je negativan. Da li mozete da mi rastumacite ovo, i da mi kazete da li mogu da popijem nesto protiv bolova koje imam u predelu desnog jajnika, dok ne dobijem rezultate papa testa. . . .

    Odgovoreno: 27. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Mozaik je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno lecit, takodje imate cisticne/policisticne jajnike kao posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status, posto bhcg negativan onda niste trudni, mozete da uzimate brufen za bolove.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com