Postovani, pre 3 godine sam imala spontani u 8 nedelji i posle toga nikako da dodje do trudnoce, radila sam hsg nalaz dobar, briseve, kolposkopiju sve ok, sada me doktorka poslala da radim hormone 2-4 dana odradila 3 dan i nalazi su sledeci: tsh (ultrasenzitivni) - 2, 237 uiu/ml estradiol - 57, 0 pg/ml estradiol - 209, 2 pmol/l fsh - 6, 2 miu/ml lh - 6, 5 miu/ml prolactin -460 mu/l progesteron - 1, 59 nmol/l progesteron - 0, 51 ng/ml testosteron - 1, 00 nmol/l anti mullerian hormon - 0, 59 ng/ml suprug je takodje radio spermogram i spermokulturu i to je ok osim sto je prisutna alutinacija spermatozoida pa idemo kod urologa. Molila bih vas da mi protumacite nalaz hormona i sta znaci aglutinacija spermatozoida i dal bih trebali jos nesto od nalaza da odradimo. Jos da napomenem da sam imala laparaskopsku operaciju endometrioze pre 6 godina i povremeno sam pod terapijom orgametrila od 16-22 dana 2x1 jer mi se javljaju ciste na tom levom jajniku gde je bila endometrioza. Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 23. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Pogledajte referentne vrednosti sa strane, inace vam savetujem da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cistini jajnici.