Poštovanje, imam 29 godina. Planiram trudnoću pa sam otisla na kontrolni ginekološki pregled. Ustanovljeno mi je da imam ranicu na materici. Uradila sam cervikalni bris, rezultati su sledeći: kultura na gljivice negativna, hlamidija negativna, streptococcus agalactiae u velikom broju, vaginalni sekret je via grupa. Papa test je uredan. Doktorica mi je prepisala polyginax vaginalete. Da li je to dobra terapija? Da li via grupa znači da imam kandidu, bez obzira sto mi je kultura na gljivice negativna? Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugo trejne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, vi grupa sekreta znaci da imate kandidu.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com