Postovani, radila sam nalaz hormona, sve je uredu osim prolaktina koji je bio 518 a dozvoljena vrednost je bila 496, meni je moj ginekolog dao da pijem bromokriptin od 2. 5 mg 2 puta dnevno sve do trudnoce, vec ga pijem 4 mjeseca a nema zaceca, zanima me vase misljenje jer ja mislim da bespotrebno pijem te tablete s obzirom da prolaktin nije puno veci, mogao je od treme i nervoze pred vadjenje krvi da se malo poveca, i da napomenem da mi doktor nije rekao ni da ponovim nalaz nikako. Ubrzo cu otici kod doktora da mi prekine terapiju ali bih voljela cuti vase misljenje. Hvala unapred

    Odgovoreno: 23. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Povecan nivo prolactina, izaziva hormonski poremecaj sto uzrok ne plodnosti, savetujem vam da nastavite sa terapiju uz kontrolu nivoa prolactina svakih 15- 30 dana da bi se odredila doza odrzavanje, i uz provera ostali hormoni 7, 14, 21 dan ciklusa.