Postovani, da li je moguca trudnoca? Obrisala sam se tolaet papirom na kome je bilo sperme. Da li u slucaju ako dobijem menstruaciju ovog meseca, a tog dana mi je bio 21. Dan ciklusa trebam brinuti da ce ti spermatozoidi koji su hipoteticki usli preko papira preziveti i sacekati sledecu jajnu celiju? Molim vas da mi odgovorite i neizmerno vam se zahvaljujem. Danima razmisljam o tome. Iako na internetu citam razne stvari, opet mi nije jasno jer to izgleda kao direktan kontakt sperme i vagine.

    Odgovoreno: 21. 04. 2014.

Komentari na pitanje: #127358

    • Rami Aburas 06. 05. 2014.

      Bez panike, samo operite ruke dobro pre nego da dodirnete genitalije.

    • Postovani doktore, da li se moze zatrudneti ako rukama dodirnete ostatke sveze sperme na: kvakama, vratima i nakon toga koristiite toalet ili putem toalet papira na kome ima sperme. Jako sam uplasena da mogu bez penetracije ostati u drugom stanju. U skoli su nam drzali predavanje da spermatozoidi sa gacica ako se nadju sa unutrasnje strane lako mogu uci u vaginu. Molim vas da mi objasnite koji su sve nacini i rizicne situacije za ostajanje u drugom stanju. Da li sperma koja je ejakulirana pre pola sata, a nalazi se na vratima od stana moze se preneti na moje ruke (bilo je mokro) i nakon toga sa mojih ruku na gacice (rukom sam dodirnula deo koji dodiruje vaginu) i onda da spermatozoidi sa gacica udju u moje telo? Hvala vam puno!