Imam 26 godina prije 10 dana imala sam spontani pobacaj u 11oj nedelji bila je blizanacka trudnoca dobila sam bolove i bebe su same ispale ali mi je ipak radjena kiretaza. . . E sad mene interesuje da li je moguce da sam spontani dobila zbog predhodno izvadjene spirale jer sam spiralu izvadila 27og januara (zadnji dan menstruacije a imala sam spiralu 2 godine) a ostala trudna odmah u februaru. . . Da napomenem imala sam obicnu spiralu tj srebrnu. . . I jos nesto koje bih testove trebala uraditi preventive radi i kad bih mogla planirati sledecu trudnocu? Hvala puno. . . Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Vas pobacaj nema veze sa spiralom, uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .