Postovani/a, imam ranicu na grlicu koja krvari pri bilo kakvom dodiru, papa mi je bio iiia grupa. Test na mikoplazmu i ureaplazmu je bio pozitivan (oba 10 na 4) trenutno sam pod terapijom dovicinom i vaginaletama (viserin u nistatin u kombinaciji) a iduce sedmice sam zakazala da radim tipizaciju hpv-a na preporuku lekara. Da li treba da odlozim analizu i na koliko zato sto sam pod terapijom? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 20. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica upale grlica meterice (cervicitis) , sacekajte da zavrsite sa terapijom, zatim uradite tipizaciju.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com