Postovani, imam pitanje za ginekologa. Pijem tri regol pilule za kontracepciju vise od 3 godine i jako dugo se lecim od uporne vaginalne kandide koja se stalno vraca. Zanima me da li smatrate da pilule pogoduju njenom razvoju? Da li bih zbog toga smela da napravim pauzu u koriscenju pilula i koliku? Naime, imam po nekoliko cista na jajnicima, neredovne menstruacuje, kao i akne (iako nikad nisam dobila dijagnozu policisticnih jajnika) pa me je strah da prestanem da ih pijem.

    Odgovoreno: 19. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status, inace pozeljno napravite pauzu svakih 10-12 meseci, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com