Dobar dan, da li mozete da mi kazete nesto vise o mojoj dijagnozi: "pa: ii grupa, colpitis. Masa le. Celije povrsinskih slojeva skvamoznog epitela bez znakova atipije. " dugo godina sam sa deckom u vezi i samo sa njim imam odnose, nesto sto sam nasla na internetu da je za to vezan i parazit trihomonas koji se samo prenosi polnim putem. Pa me zanima da li ja to imam po ovom nalazu i ako imam da li to znaci da mi se decko zarazio kod neke druge, jer sam ja bila verna. Tj. Da li se trihomonas samo polnim putem prenosi. Hvala puno!

    Odgovoreno: 18. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Colpitis i cervicitis je upala grlica materice koja moze da nastane iz bilo kog mikroorganizma, moze bili i posledica pada imuniteta, po vasim opisu nemate simptome trichomonas, samo treba adevatno izleciti upale.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com