Postovani, koristila sam kontracepcijske pilule jeanine skoro godinu dana zbog policisticnih jajnika. Odlucila sam da prestanem, jer su se ciste dosta smanjile, a i cula sam da kontracepcijske pilule i nisu bas dobre. . . E sad juce sam dobila prvu menstruaciju posle prestanka koriscenja i zabrinulo me to sto je krvarenje bas bilo obilno i bolovi menstrualni su bili jako izrazeni. Pre pilula sam imala neredovne menstruacije i male bolove ali ovoliko krvarenje i bol to me bas zabrinulo. Mozete li mi, molim vas, reci da li je moguce da se sad to ustaljuje i vraca u normalu posle pilula ili moze biti i nesto ozbiljnije?? Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni /policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, cesto posle prestanka uzimanje oralne kontracepcije desava se da se ponove isti simptomi.