Postovani, treba mi vas savet. Pronadjena mi je ranica na grlicu materice pre 8 meseci. Dg. Cervicitis uteri pre nedelju dana mi je uradjena biopsija i cekam rezultate. Doktorka mi je rekla da postoje virusi koji su duze vreme zastupljeni, ali mi nije nista vise rekla. Zanima me, koji bi to virusi mogli da budu, jer nikada nisam imala nezasticene odnose, trudnoce ili prekide istih? Da li bih za svaki slucaj trebala da se testiram na polno prenosive bolesti? Da li postoji sansa da se te ranice vrate? Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 15. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne ne izlecene upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, zato vam savertujem da ponovite cervikalni i vaginalni brisevi.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com