Zdravo jas sum 2god brak i nemozam da zabremenam imam niski hormoni nemam ovulacija piev lekarstva za toa 2 pati pravev stimulacija no ne uspea ne gi fativ tetminite koga trebase da se ima odnos sto treba da se prevzeme za da zabremenam poskoro ve molam odgovorete mi vi blagodaram odnapred

    Odgovoreno: 14. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da oproverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) da bi ste dobili pravu dijagnozu i pravu terapiju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #127172

    • Zdravo me interesira dali jas osven so terapija bi mozela da zabremenam posto nemam ovulacija imam niski hormoni i dali nervozata pusenjeto cigari moze da ima problem kaj soprugot okolu spermata mozeli da dadete nekoj sovet sto dase napravi zada zabremenam poskoro. Vi blagodaram odnapred