Postovani, koja je verovatnoca da se trihomonasom zarazi neseksualnim putem? Hvala

    Odgovoreno: 14. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Trihomonas je polno prenosiva infekcija. Neseksualno prenošenje je veoma retko s obzirom da je t. Vaginalis infekcija generalno ograničena na urogenitalni trakt. Iako može da preživi u muškom genitalnom traktu, ne može dugo, najviše nekoliko dana ili nedelja, dok u vagini može da bude prisutna i da preživi godinama.