Poštovanje. Moja majka ima 40. Godina, i hronično zapaljenje ovarijuma, na porođaju pre 18. Godina došlo je do rupture materice, pa su morali da je ušivaju. Lečila je ranicu na materici, koja je uspešno zarasla, međutim pre neki dan je imala sukrvičast sekret. Redovno ide na ginekološke preglede. Međutim mene, kao zdravstvenog radnika jako brine da ne dođe do komplikacija i da taj sukrvičasti sekret nije alarmanti znak za karcinom materice. Molim vas za savet. Hvala.

    Odgovoreno: 14. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vasu majku da uradi kolposkopski pregled sa cerviklanim i vaginalnim brisevima, da bi proverila da li ima upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com