Da li mora da se ovalne ciste uvek operisu, imam jake bolove vec godinu dana velicine 5-6cm bilukularna cista. Postoje li lekovi koji uticu na rast i smanjenje bolova tj, da se izbegne operacija. Ako se radi acirkulaciju krvi u glavi. Osteceni su mi nervi i kapilari u glavi. Plasim se ako je pod narkozom da necu preziveti. Cula sam da se radi i sa laposkopijom, kava je to operacija. Unapred zahvalna na odgovorima

    Odgovoreno: 10. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Ciste su posledica hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , terapija zavisi od velicine ciste, ako su do 5 cm moze da se pokusa hormonskom terapijom, u protvnom ako su velike mora da se operisu, u tom slucaju ima vise tipa anastezija koju odlucuje anestziolog.