Postovani, imala sam menstruaciju 18. 1. 2014. Nakon toga (zbog ne dobijanja menstruacije) sam bila na pregledu 12. 3 i propisane su mi duphaston tablete. Pila sam ih 7 dana i dva nakon nakon toga (21. 3) sam dobila menstruaciju. Danas mi je 20-i dan ciklusa i dobila sam. Od 13-og dana ciklusa sam imala sve simptome pms-a koje i inace imam. Zanima me da li je ovaj ciklus posledica duphaston tableta ili je u pitanju hormonski poremecaj? P. S. Menstruaciju dobijam na 38 dana i radimo na bebi, pa mi je zbog toga jako bitno da znam uzrok 18 dana poranele menstruacije! Unapred zahvalna na odgovoru!

    Odgovoreno: 10. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, zato vam savetujem da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam vam savetujem da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com