84 sam godiste. Krajem decembra prva trudnoca se zavrsila missed ab. Na prvom i drugom ultrazvuku sve u redu, na drugom (6+5nedelja) bilo i srcane radnje vel ploda 7, 5mm. Treci ultrazvuk u 9+5 nedelja, velicina ploda 12 mm i nema srcane radnje. Smatra se da je uginuo u 7/8 nedelji po velicini ploda. Dva dana pre tog uz radila sam ks, urin i tsh, sve u redu samo blago poviseni limfociti 45% (ref vrednost 20-40) . U tom momentu sam imala kijavicu i blagu sekreciju iz nosa i dr je smatrala da je u pitanju bio virus, zbog limfocita, da ne treba ici na pretrage nego nakon 2 meseca nakon kiretaze ponovo planirati trudnocu. Pitanje je da li je stvarno bio u pitanju virus, jer u 7 nedelji sam se dobro osecala, tek sam u 9 imala kijavicu, inace nisam imala mucnine, samo gorusicu koja je u jednom momentu prestala. Mi smo odlucili da sacekamo 6 meseci, da se oporavim i psihicki, pa cemo opet pokusati. Da li mi predlazete neke pretrage pre sledece trudnoce (na osnovu svega izlozenog) , strah me da se ne ponovi, ako je nesto do mene, ako mogu da sprecim? Inace imam godinama ranicu na grlicu, vs 3 grupa i papa 2. Neki dr su predlagali spaljivanje, a neki ne jer nisam radjala i nemam nikakvih tegoba, krvarenja. Je li ranica moze biti problem? Da li trebam raditi torch, trombofilije, hormone. . . ? Androstenedion mi je pre 2 godine bio na gornjoj granici, da li trebam raditi ogtt i proveru insulina?

    Odgovoreno: 10. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Ne moze sa sigurnoscu da se utvrdi razlog vaseg missed ab. , medjutim ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti sto pre, jer ranica na grlicu materice moze da uzrokuje dosta problema.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com