Pozdrav. . . Prilikom ginekoloskog pregleda ultrazvukom mi je utvrdjeno da imam endometrijalni polip ili mali submukozni miom. . . . Da li oni smetaju zacecu i da li su opasni? Takodje prilikom kopolopskog pregleda doktor je rekao da imam malu ranicu na grlicu materice i u nalazu stoji cervicitis. . . Dobila sam vaginalete polygynax i sinacilin antibiotike. . . . . Radjen je i papa test, a rezultati tek za 7 dana. . . . Da li imam razlog za strah, i da li se vaginalete koriste i za vreme menstruaije, posto treba da dobijem 8 aprila i na kontrolu da se javim doktoru posle ciklusa. . . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Cervicitis je upala grlica materice, a ranica na grlicu materice je posledica te upale, vaginalete se ne koriste za vreme menstruacije. Ako je utvrdjeno da imate polyp, treba da se uradi polypectomia.