Imam jedno pitanje i hitno mi treba neki savjet. Menstrualni ciklus mi je skroz poremećen, dobijem svakih tjedan i pol menstruaciju, a ginekolog mi kaze da je sve u redu sa mnom, da je to zbog stresa. Pripisao mi je kontracepcijske pilule "logest", međutim, pijem ih 3 dana s tim da nisam sigurna da li sam pravilno započela sa konzumiranjem. Rečeno mi je da popijem prvu tabletu na dan kada dobijem menstruaciju, ali ja sam popila prvu tabletu na dan kada mi je krenuo smeđi iscjedak (jer mi ponekad zna menstruacija tako zapoceti) i sada nakon tri dana, njega više nema. U međuvremenu sam imala spolni odnos sa svojim deckom i svrsio je u mene. Da li imam razloga za brigu oko trudnoce i da li je sve u redu sa uzimanjem kontracepcije?

    Odgovoreno: 05. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Menstruacija se racuna od prvog dana kad je krvarenje cerveno boja, javite se vasem ginekologu da vas pregleda, minimalne su sanse da ste zatrudnili