Postovani, pre dve nedelje sam saznala da sam u drugom stanju, trenutno sam u sedmoj nedelji. Posto sam od prvog dana imala bolove u stomaku doktor mi je ustanovio preko uz da imam kontrakcije, dobila sam da pijem utrogenstan dva puta na dan po 200. Na drugom uz, posle pet dana od prvog doktor mi je rekao da su mi se kontrakcije smirile i da sam mnogo bolje. E sad ono sto sledi je vadjenje krvi i ono cega se ja bojim, pregled. Da li je bezbedno da mi doktor radi pregled, obican pregled, spekulom i kad se uzimaju brisevi. Dosta njih me je savetovalo da ne pristanem na pregled do bar treceg meseca a mene je strah i da cekam toliko a i strah me je da mi se kontrakcije ne vrate i ne daj boze. . . . Da napomenem da mi je ovo prva trudnoca. Nadam se da ce mi neko dati pravi savet.

    Odgovoreno: 05. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Zavisi od procena lekara, inace moze da se kontrolise razvoj trudnoce uz pregledom, vadjenje krvi ne ometa niti izaziva kontrakcije, a brisevi mogu uzeti bez spekulom ako ima indikacije.