Postovani! Pre nedelju dana radjen mi je pap test i kolposkopski pregled materice, naime ustanovljena mi je ranica na grlicu a pap test ii/iii grupa, doktorka me je poslala na biopsiju grlica i kiretazu cervikalnog kanala koji sam odradila juce u bolnici u smederevu. Doktorka koja je radila biopsiju kaze da je iz cervikalnog kana iscupala polip. Interesuje me da li je to opasno i u koliko slucajeva moze biti maligno. I da, moram reci da je dr iz smedereva rekla da je nemoguce da pap test bude ii/iii vec ili je ii ili iii grupa. . . Nadam se da sam bila jasna. Unapred zahvalna na odgovoru. S'postovanjem. Suzana

    Odgovoreno: 03. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice i cervikalni polyp su posledeica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, sto se tice polypa najcesceje je beningnog karaktara, nemate razlog zbog toga da se plasite.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com