Postovani, imam 19 godina i veoma sam zabrinuta jer su mi se pojavile bele tackice sa unutrasnje strane usmina, hrapave su na dodir a krajevi usmina su poput nekih resica, inace nemam ni jedan drugi simptom poput sraba, bola, itd. Da li je moguce da imam kondilome ili drugu polnu bolest iako sam sam u dugoj vezi (ne koristimo zastitu) , a predhodne odnose sam koristila zastitu. I da, mom partneru se isto pojavila tackica na glansu, dr mu je rekao da je u pitanju tisonova zlezda, ta tacka mu je sad prosla. I da li to mozda ima veze sa tim sto sam pre oko 1 god imala mononukleozu? Hvala.

    Odgovoreno: 30. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Tisonove žlezde -latinski prevedeno - to su papule penisa, javljaju se kod muškaraca, normalna su pojava i to uglavnom kod neobrezanih muškaraca, nemaju maligni potencijal. Savetujem va da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.