Postovani, radila sam papa test i rezultati su bili sledeci: iiib grupa, lsil. . I receno mi je da imam blagi poremecaj. . Nakon toga sam uradila kolposkopiju i bilo je sve u najboljem redu da se cak i doktor iznenadio da nema nikakvih promjena. . . Onda je i on sam predlozio da ponovimo papa test ali su rezultati slicni predhodnim, opet mi stoji da je iiib grupa, lsil, a sad pise cak i ascus. . . Pa sta vi mislite o ovom? Pozdrav

    Odgovoreno: 25. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Asc-us – su atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, a lsil – je low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, oba nalaza su posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, po vasem opisu vas dr nije nista primetio spolja, znaci da su promene u samom kanalu grlica materice.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #126600

    • Dr Rami Aburas 27. 03. 2014.

      To su ozbilne promene i posledica dugo trajne upale koju treba adekvatno leciti, mogu usopriti zacece i da pravi probleme u trudnoci

    • Da moj dr nije nista primetio, rekao je da je sve cisto. . Pa mi sad nista nije jasno. Da li to moze biti mnogo opasno? Moze li ovo da utice na zacece? Pozdrav