Postovani, vec duze vremena imam problem sa bakterijama. U vaginalnom i cervikalnom brisu se neprestano pojavljuju enterococus, esherihija, klabsiella jednu izlecim druga se pojavi. Terapiju uvek dobijem prema antibiogramu. Pre par meseci pojavila se prvo esherihija joju sam lecila lokalno amracinom 20 dana, na sledecem kontrolnom brisu se pojavila uz esherihiju i enterococus, onda sam koristila i tablete i vaginalete koje su mi pravili po antibiogramu. Na kontrolnom brisu su se pojavile gljivice koje sam uspesno izlecila canestenom, ali onda su se ponovo pojavile bakterije enterococus i esherihija, sledeca terapija je bila 10 dana vaginalete xorimax koje su izlecile esherihiju ali ne i enterococus, za njega sam koristila palitrex vaginalete i nestale su ali se vratila esherihija. Na sledecem kontrolnom brisu nestao je enterococus i nije se pojavljivao 2 meseca. Za esherihiju sam dobila 4 gentamicina koja mi nisu pomogla jer je i dalje bilo esherihije pa sam nakon 7 dana pauze ponovo dobila gentamicin 7 inekcija od 120 mg i nestale su ali se pojavila klabsiella koja je isto bila osetljiva na gentamicin tada sam primila jos 5 gentamicina od 120 i koristila sam macmiror 6 veginaleta a nakon njih vaginisan i bakterije su nestale. Po preporuci ginekologa rekla je da koristim i ginodaktanol 5 dana i tu se zavrsila moja terapija. Onda sam krenula u postupak stimulacije clomifenom na koji sam dobro odreagovala i primila pregnyl na velicini folikula preko 24 mm nakon 14 dana sam uradila kucni test na trudnocu tacnije 15 tog ali bio je negativan a menzis jos uvek kasni test sam sam ponovila 18 tog i opet je negativan. U medjuvremenu sam radila ponovo kontrolne briseve i ponovo imam esherihiju i enterococus vise sam ocajna. Muz se takodje kontrolise i on je imao ranije mirabicilis koji je uspesno izlecio ali nakon 2 meseca mu se pojavila klabsiella koju je lecio levomaxom 20 dana po 500 mg. Moje pitanje glasi da li ja smem da pije levomax posto je on jedini lek u antibiogramu na koje su osetljive obe bakterije i zanima me vas savet sta da preduzmem vezano za ove bakterije, higijenu odrzavam redovno, koristim i dnevne uloske koje menjam 2x. Dok sam imala bakterije imala sam zasticene odnose. Zaista sam ocajna jer se sa ovim bakterijama borim unazad vec vise od 5 meseci. Molim za savet i pomoc papa je 2 grupa a koloskopski nalaz je uredan

    Odgovoreno: 20. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bis te proverili da li iamte upalu grlica materice (cervicitis) kao primarna zarista i koju treba adekvatno leciti, inace zamolite vas ginekolog da vam prepise levomax ako po antibiogramu su osetljive ove bakterije.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com